Idealne zasłony prysznicowe dla ośrodków letniskowych i noclegowych

W ośrodkach letniskowych i noclegowych panuje specyficzna atmosfera. Większość gości nie przywiązuje uwagi do tego, w jaki sposób poszczególne przestrzenie zostały urządzone. To nie znaczy wcale, że można sobie darować próby urządzania miejsc tymczasowego pobytu na należytym poziomie. Najwygodniej wypoczywa się tam, gdzie widać, że ktoś pomyślał o tym, by podkreślić unikalność i wyjątkowy charakter danej placówki. Łazienki oraz pomieszczenia prysznicowe dużo mówią o podejściu właścicieli i pracowników do danego ośrodka. Jak sprawić, aby uatrakcyjnić obozową łazienkę i sprawić, że wreszcie przestanie straszyć wyglądem?

Zasłony prysznicowe dla hosteli i nie tylko

Hostele to małe obiekty z dyskretnymi pokojami, przeznaczone do tymczasowego pobytu. Z racji tego, że każdego dnia przewija się w tych placówkach wiele osób w celach zazwyczaj krótkich pobytów, dynamika wymaga inwestowania w najlepsze elementy wyposażenia wnętrz. Zasłony prysznicowe do łazienek w hostelach powinny być:

  • wykonane z wytrzymałych materiałów, najlepiej jeśli te materiały będą w pełni nieprzemakalne i tekstylne
  • odporne na bardzo intensywną eksploatację
  • odpowiednio obciążone
  • zwartą formą wraz z dołączonymi żabkami, kolorystycznie dopasowanymi do barwy drążków prysznicowych
  • zaprojektowane w ciekawy i oryginalny sposób, umożliwiają to supernowoczesne technologie grafiki printowej i 3D

Zasłony prysznicowe dla schroniska młodzieżowego – jakie wybrać?

Propozycje projektantów zadziwiają na każdym kroku. Jeśli prowadzimy schronisko młodzieżowe i zależy nam na tym, aby w przestrzenie noclegowe i łazienkowe tchnąć odrobinę koloru – będzie to świetnym pomysłem. Młodzież ma już dość wypróbowanych i nudnych pomysłów, gdzie każda łazienka hostelowa na trasie dalekiej wędrówki bliźniaczo przypomina tę poprzednią. Na zasłonach prysznicowych znaleźć dziś można motywy nawiązujące do dzieł słynnych malarzy, motywy komiksowe i 3D, z iluzją przestrzenną. Intensywność ich kolorów utrzymuje się nawet po wielu praniach, także w podwyższonej temperaturze.

Zasłony prysznicowe dla ośrodków noclegowych – jednokolorowe czy wzorzyste?

Wszystko zależy od tego, w jaki sposób chcemy je połączyć stylistycznie z pozostałymi elementami wyposażenia łazienek. Najczęściej w takich miejscach stawia się na dyskretne zazdrostki na oknach. Być może odpowiednim rozwiązaniem będzie dopasowanie do delikatnej struktury tych firanek zasłon prysznicowych o odcieniach beżu? Choć naszym zdaniem, odpowiedniejsze będą żywsze i bardziej intensywne kolory. Jeśli płytki podłogowe i kafelki ścienne utrzymane są w kolorystyce błękitnej i zielonej, możemy zainwestować w zasłony prysznicowe o podobnym połączeniu barw. Ciekawie prezentować się będzie również biała zasłona w szerokie, niebieskie lub granatowe pasy. Można ją świetnie zaaranżować w łazience utrzymanej w stylistyce morskiej, z dekoracjami łazienkowymi przypominającymi nieco elementy wystroju statku i klimaty marynistyczne.